o o o o o o

Historie

18. ročník svatebního veletrhu 2022

Po jednom ročníku, který proběhl v online podobě, se tento jubilejní 18. ročník uskutečnil opět v tradiční živé podobě. Sice s nařízenými opatřeními, ale bylo se na co dívat. Nechyběl doprovodný program a především krásné módní přehlídky svatebních šatů. Návštěvnost byla skrze opatření nižší než v době před covidem, ale i tak byla na krásných 60% původních hodnot. Nás to velmi těšilo! děkujeme všem, kteří k nám na veletrh zavítali a všem, kteří se nebáli vystavovat.

17. ročník svatebního veletrhu 2021

Uskutečnil se poprvé za svou 16 letou historii v online podobě. Nabídnul tak snoubecům možnost výběru a poradenství alespoň přes internet, když v době konání (30. a 31. ledna 2021) bylo z epidemiologických důvodů vše uzavřeno a hromadné akce zakázány. Více z online veletrhu uvidíte: 
https://www.youtube.com/svatebni.veletrh.pardubice

16. ročník svatebního veletrhu 2020

Pardubický svatební veletrh vstoupil do další dekády. 16. ročník oproti předešlým ročníkům přivítal novou značku svatebních šatů, luxusní španělskou značku PRONOVIAS. Módní přehlídka těchto šatů byla opravdu nejen nádherná, ale také inspirativní a dechberoucí.  Další novinkou byla slovenská firma vyrábějící svatební šaty ze 100% hedvábí a 100% bavlny. Opravdu každá nevěsta si mohla najít ty své pravé svatební šaty. V nabídce veletrhu bylo letos také mnohem více pánské módy pro ženichy, družbu a svatební tatínky.

Novinkou a opravdu velkou show bylo vystoupení kouzelníka a jeho kouzlení ve všech prostorách našeho veletrhu. Možná, že někomu vyčaroval také lásku na celý život :-). Již druhým rokem máme před budovou jednu z nejnovějších limuzín značky LINCOLN a je to bílá kráska, je opravdu nádherná nejen zvenku, ale především uvnitř.

Snoubenci si mohli vybírat z široké škály snubních prstenů, svatebních květin, fotografů a jejich fotokoutků, vizážistek a především míst pro svatební hostinu či obřad. Nechyběly hotely, restaurace, hrady, zámky. Poprvé se na našem veletrhu prezentovaly také firmy specializující se na svatební zábavu. Nechyběly ani kameramani, DJ´s, svatební dorty, cukroví a svatební koláčky. Ochutnat jste mohli zkrátka vše.

I doprovodný program veletrhu byl pestrý. Zazněly ladné tóny harfy a dalších hudebních nástrojů. A nejen to. Jako každý rok to byla báječná podívaná. Děkujeme všem za návštěvu i za přípravu expozic. Těším se na viděnou v lednu 2021. Budeme slavit 17. ročník svatebního veletrhu Pardubice. Tímto krásným výročím se stáváme nejdéle trvajícím svatebním veletrhem v Čechách.

15. ročník svatebního veletrhu 2019

Po každém svatebním veletrhu je nám velkou ctí a radostí nejen prohlížet fotky, ale také mít možnost vzpomenout si na báječnou atmosféru. Jubilejní 15. ročník byl opravdu jiný. Ze svého úhlu pohledu pořadatele musím říci, že bylo výrazněji víc vidět, jak se klade důraz na MUŽE, nejen ženichy, ale i tatínky, družbu a ostatní pánské osazenstvo svatby. V nabídce všech zúčastněných firem bylo vidět, že kromě nevěst jsou nyní důležití i MUŽI. A to nám udělalo radost! Přece jenom, svatba byla, je a vždy bude o páru - o nevěstě a ženichovi a každý z páru má nezastupitelnou úlohu.

Poprvé jsme v módních přehlídkách svatebních šatů viděli nejen svatební a společenské šaty pro nevěsty a mladé dámy, ale i elegantní a rafinované kostýmky a šaty doplněné o klouboky pro maminky nevěst i ženichů. Každé dámě zaplesalo srdce radostí.

Po oba dva dny jsme také mohli ochutnat tradičně kávu, cukroví a zákusky, slané delikatesky. Jubilejní 15. ročník však byl obohacen o chutné alko i nelko koktejly, které v neděli vyvrcholili v podobě barmanské show. Dámy se mohli  nechat nalíčit a případně i učesat u přítomných vizážistek, inspirovat se těmi správnými svatebními šaty, zakoupit snubní prsteny za zvýhodněnou cenu, vybrat si z nabídky restaurací a nebo se podívat na práci floristů.

Plné slosovací krabice na tombolu a soutěž o svatební cestu potvrzují soutěžícího ducha našich návštěvníků. Jsme proto velice potěšeni, že byla účast soutěžících tak vysoká. Oči až přecházely nad třpytem štrasu, jenž zdobil překrásné svatební modely a společenské šaty, které předvedly krásně nalíčené modelky několika svatebních salónů nejen z Hradce Králové a Pardubic, ale i z Chocně. 

Ještě jednou děkujeme všem návštěvníkům za příjemnou atmosféru, všem vystavovatelům za báječnou nabídku jejich produktů a služeb, a v příštím roce se těšíme znovu na setkání s vámi.

2018 - 14. ročník svatebního veletrhu

2017 - 13. ročník svatebního veletrhu

2016 - 12. ročník svatebního veletrhu

2015 - 11. ročník svatebního veletrhu

10. jubilejní ročník svatebního veletrhu 2014

Poslední lednový a první únorový den roku 2014 proběhl v Pardubicích již 10. ročník svatebního veletrhu.

I v tomto jubilejním ročníku čekaly na návštěvníky zajímavé vstupy pestrého doprovodného programu. Módní přehlídky svatebních a společenských šatů střídaly ukázky vazeb svatebních kytic. Líbily se i ukázky tanců profesionálních tanečních párů. Pozornost vzbudila přehlídka společenských klobouků, která byla doplněna nádhernými kožešinami. Proměny vizáže a zajímavé kreace kadeřníků zaujaly tradičně hlavně ženskou část návštěvníků. Příjemným a vítaným vstupem v programu byl poslech hudby určené k obřadům a svatebním hostinám.

Návštěvníci ochutnávali a odnášeli si domů zakoupené svatební cukroví, popíjeli výbornou čerstvě praženou kávu a vybírali z bohaté nabídky vín českých i zahraničních.

2013 - 9. ročník svatebního veletrhu

Ve dnech 1. a 2. února 2013 přivítal devátý ročník svatebního veletrhu v Pardubicích své návštěvníky. Novinkou byla přehlídka společenských klobouků. Přítomné zaujalo předvedení svatebního líčení a několik variací účesů určených ke svatebním a slavnostním příležitostem. 

2012 - 8. ročník svatebního veletrhu

V mrazivých dnech 3. a 4. února 2012 se konal v Pardubicích již 8. ročník svatebního veletrhu. Tradičně proběhl ve foyeru budovy ČSOB Pojišťovny a jak se stalo již tradicí, venkovní mráz neubral na příjemné atmosféře uvnitř. V ročníku 2012 zaujalo detailnější představení svatebních obřadů v jiných zemích, vyprávění bylo doplněno ukázkami typických svatebních šatů konkrétní země.

2011 - 7. ročník svatebního veletrhu

Svatební veletrh 2011, který proběhl ve dnech 28. a 29. ledna, přivedl do budovy ČSOB Pojišťovny, a.s. nejen snoubenecké páry, které si zařizovali svatbu, ale i spoustu návštěvníků, kteří se zajímali o poslední trendy v oblečení pro svatební a společenské příležitosti. Zajímavostí tohoto ročníku byla módní přehlídka svatebních šatů inspirovaná minulým a předminulým stoletím, nádherně doplněná dobovou hudbou.

2010 - 6. ročník svatebního veletrhu

Svatební veletrh v Pardubicích, který proběhl 29. a 30. ledna 2010. Bohatý doprovodný program byl složen z módních přehlídek svatebních a společenských šatů. svatebních agentur a půjčoven.  Předvádění úprav svatebních účesů střídaly ukázky líčení pro svatební i společenské příležitosti, své zájemce si našlo předvádění svatebně laděného nehtového designu. Pozvaní hosté seznámili návštěvníky s vazbami kytic i úpravami slavnostních stolů, zdobením interierů i výzdobou aut. Trochu příjemného humoru se svatební tématikou přineslo vzpomínkové vyprávění herce Východočeského divadla v Pardubicích. Protože bývají svatby veselé, byli návštěvníci krátce přeneseni i do historie vystoupením šermířů chránících čest dámy.

2009 - 5. ročník svatebního veletrhu

5. ročník Svatebních veletrhů v Pardubicích proběhl ve dnech 30. a 31. ledna 2009 již tradičně v budově ČSOB Pojišťovny. Akce si už v  minulých letech získala své příznivce, takže k velké radosti organizátora i vystavovatelů, přivítal tento ročník více návštěvníků v obou dnech než dříve.

2008 - 4. ročník svatebního veletrhu

Foyer budovy ČSOB Pojišťovny byl 25. – 26.ledna 2008 místem konání již 4. ročníku Svatebních veletrhů v Pardubicích. Letošní ročník ukázal velký zájem návštěvníků, kteří se sjížděli nejen z oblasti bývalého východočeského kraje, ale i dalších částí naší republiky.

2007 - 3. ročník svatebního veletrhu

Již potřetí zavítali do Pardubic snoubenci a jejich rodiny na Svatební veletrhy, které se konaly v pátek a sobotu  26. a 27. ledna 2007. V pestře laděném programu, který akci doprovázel, se střídaly módní přehlídky svatebních a společenských šatů s ukázkami vazeb svatebních kytic, ukázky hudby k obřadům a  svatebním hostinám střídalo fantazijní líčení krásy s vystoupením mladých zpěváků. Své příznivce si našly i humorné vstupy věnované správnému stolničení a pozornost diváků vždy úplně strhly ukázky latinsko-amerických tanců v podání mladých tanečníků. Závěr sobotního večera a celého veletrhu byla nevěsta, která byla z části oblečená a z části malovaná bodypaintigem.

2006 - 2. ročník svatebního veletrhu

Hotel LABE, v němž se konal první ročník svatebního veletrhu je pro rozrůstající se pardubicícký svatební veletrh malý. Proto se pořadatel svatebního veletrhu rozhoduje pro změnu prostor. Ideálním prostorem se stávají nové prostory v centru města. Foyer budovy ČSOB Pojišťovny na Masarykově náměstí a její nové vzdušné prostory s ideálním schodištěm pro módní přehlídky poskytuje rozrůstajícímu se veletrhu vhodné prostory. Nabídka služeb a výrobků pro snoubence se tak zvětšuje i díky větším prostorám. Naprosto výjimečná a originální byla přehlídka společenských šatů, které zdobily ručně paličkované vamberecké krajky.

2005 - 1. ročník svatebního veletrhu

V Pardubicích se koná historicky první ročník svatebního veletrhu v prostorách hotelu LABE. Celkem 21 vystavovatelů nabídnulo poprvé své služby snoubencům a jejich rodinám. První ročník byl úspěšný, prostory hotelu LABE byly zcela zaplněny návštěvníky i módními přehlídkami a expozicemi vystavovatelů. A úplná drobnost na závěr: Víte, že pardubický svatební veletrh byl třetí v České republice? Hned po Praze a Brně se konal 3. veletrh v Pardubicích. Ikdyž je dnes veltrhů jako máku, my jsme přesto stále s Vámi.

Chcete poslat aktuální informace a program svatebního veletrhu?

1 měsíc a 1 týden před konáním veletrhu Vám do emailu zašleme podrobnosti.


Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

Svatební veletrh Pardubice 2024

zobrazit menu
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a program svatebního veletrhu?

1 měsíc a 1 týden před konáním veletrhu Vám do emailu zašleme podrobnosti.


Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show